Zasíláme i na Slovensko

Hnízdečko pro miminka aneb pocit bezpečí i mimo maminčino bříško

Celých devět měsíců tráví dítě v pohodlí bříška své maminky. Poté, co přijde na svět, však ztrácí pocit jistoty. Start do „opravdického světa“ totiž není pro miminko jednoduchý. Musí toho zvládnout za malou chvilku hodně: vyrovnat se s teplotou a světlem nebo se poprvé samo nadechnout. A to je jen začátek.

Pro novorozence je velmi důležitá podpora, pocit bezpečí a hlavně blízkost maminky. Čím ještě více zpříjemnit miminku start do velkého světa? A jak mu připodobnit prostor, ve kterém žilo celých devět měsíců? Existuje snadné řešení, které je ověřené mnoha spokojenými dětmi – pohodlná hnízdečka pro každodenní odpočinek. Co to je za kouzlo a jak prospívá vašemu děťátku?

Hnízdečko je vhodné i pro vaše děťátko

Každá maminka chce mít spokojeného potomka, který bude každý den vyspinkaný do růžova. A právě hnízdečka pro miminka v tom hodně pomáhají. Zažívají díky své praktické podobě i pohodlnosti v poslední době velký boom a není se čemu divit.

Jedná se o skvělého pomocníka, který dodává vaší ratolesti nejenom pocit bezpečí, ale také si v něm vaše dítě kvalitně odpočine a nabere sílu na další den na našem světě.

JAKÉ JSOU PŘEDNOSTI HNÍZDEČKA?

Těsný prostor: 

Miminko se díky těsnému prostoru cítí v hnízdečku dobře, protože je na podobný zvyklé z předešlých měsíců v děloze své maminky. Dodává mu opět potřebný klid a pohodu, kterou pro svůj zdravý vývoj potřebuje.

Bezpečí miminka: 

Okrajové mantinely se postarají o to, aby bylo vaše dítě v bezpečí během spánku i při prvních pokusech o překulení nebo pasení koníčků. Vy tak můžete být bez obav, když si chcete odskočit pro hrneček s čajem do kuchyně – ratolest bude v pořádku i po vašem návratu za pár vteřin.

Stereotyp:

Miminka s příchodem na svět zažívají velké změny, proto delší čas lpí na stereotypech a právě ty spojené se spánkem nejsou výjimkou. Pokud své ratolesti dopřejete stále stejné místo k odpočinku, tak bude zažívat pocit uspokojení a bezpečí.

Strach maminky při společném spánku: 

Určitě už jste se setkala sama se strachem „zalehnutí“ miminka ve spánku. Na jednu stranu to může vypadat úsměvně, protože mateřský pud je všemocný, ale díky hnízdečku můžete v poklidu snít vedle svého malého pokladu, i kdybyste měla ten nejtvrdší spánek jako Šípková Růženka.

Moroův úlekový reflex: 

Ptáte se, co to je za termín? Nebojte, není to nic složitého. Jedná se o reflex nečekaného rozhazování ručiček, který sám odezní do třetího měsíce věku vašeho miminka. Hnízdečko do té doby skvěle poslouží jako „tlumící mantinel“, který zabrání nárazům o kočárek nebo třeba postýlku.

Hnízdečko i do kočárku

Hnízdečko je kvalitní pomocník pro maminky i v silných mrazech. Slouží totiž jako perfektní izolace a navíc eliminuje případně nárazy při procházkách venku i po hrbolatém terénu. Miminko tak může v klidu spinkat i při procházce po louce nebo parku.


Zajistěte pro své dítě místo k odpočinku, kde se bude cítit příjemně a skvěle se v něm prospinká. Vyberte pro něj hnízdečko, které je ověřeným pomocníkem už mnoha jiných maminek.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení