Zasíláme i na Slovensko

Náušničky pro malé slečny

 

Náušnice neodmyslitelně patří ke každé princezně, slečně, ženě. Zkrášlují ženské pohlaví již od nepaměti. Kdy nechat malé princezně propíchnout ouška, a jak o ně dále pečovat?

 

Propíchnutí versus nastřelení

Převaha dětských lékařů nabízí nastřelení náušniček za pomoci speciální nastřelovací pistole. Jedním stiskem je přímo do ušního lalůčku propíchnuta dírka a zároveň je při ,,vrácení pistole“ nasazena náušnička. Metoda nastřelení je mnohem méně bolestivá a lépe se hojí. Tato metoda je velmi rychlá a navíc je dírka pro náušničku krásně rovná, nekrvácí a ve většině případů vůbec nehnisá. U kojenců a dětí v mladším předškolním věku se udává hojení nejčastěji v rozmezí mezi 6-12 týdny.

Při propichování oušek nejprve dětský lékař propíchne ušní boltec, a poté až protáhne náušničku vzniklou dírkou. Tato metoda trvá o něco déle a je více bolestivější než u metody nastřelení.

TIP: Náušničky předem namočte nejméně na dobu 24 hodin do líhu. Tím tak budou dostatečně desinfikované. Také se doporučuje náušničky sterilizovat varem.

 

Jak pečovat o propíchnutá (nastřelená) ouška?

Propíchnutá ouška zas až tak moc nepotřebují speciální péči – ošetření. Základem péče je udržovat ouška v čistotě, suchu a dávat si zvýšený pozor při oblékání a svlékání miminka, abychom nezavadili o ouška. V prvních dnech po propíchnutí (nastřelení) není vhodné na dírky sahat ani ,,loupat“ stroupky od zaschlých kapiček krve.

Při ošetřování oušek se rozhodně vyhněte líhu – je velmi nevhodný kvůli nadměrnému vysušování. Preventivně můžete mazat krémem, který podporuje hojení (informujte se v lékárně).

Náušničky jsou nepřilnavé, proto se v dírce bez pomoci po čase uvolní, protáčet je tedy není potřeba.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení