Zasíláme i na Slovensko

Inspirace podzimního tvoření pro nejmenší

 

Kdo si hraje, nezlobí. A u výtvarného tvoření to platí dvojnásobně. Není nad to si společně se svým děťátkem zpříjemnit nejen deštivé počasí veselým tvořením.

Nechte si inspirovat několika tipy na podzimní tvoření, které hravě zvládne i vaše batolátko.

 

Mít tak svůj barevní strom

Co budeme potřebovat:

- temperové barvy

- štětec (plochý nebo kulatý)

- velkou čtvrtku (záleží jak velký strom chcete vytvořit)

- kelímek na vodu

- vodu

- tužku

 

Postup:

Na velkou čtvrtku si nejprve předkreslíme šablonu stromu (kmen, větve). Tento náčrt poté obtáhneme a vybarvíme hnědou temperovou barvou. Pokud jste zdatní malíři náčrt můžete vynechat.

Poté už přichází na řadu velká legrace a zábava. Nechte děťátko vybrat libovolnou barvu temperové barvu a natřete s ní celou dlaň – opravdu poctivě, aby se dlaň krásně obtiskla. Poté už jen ,,tiskneme“ dlaň na větve, dle libosti barev, směru ruky, atd.

 

Ježku, ježku

Co budeme potřebovat:

- cca 20 kaštanů (jako záměnu můžete využít i skořápky od vlašských ořechů nebo žaludy)

- kartonový papír o rozměru A4

- černý fix

- nůžky

- lepící tavící pistoli

 

Postup:

Z kartonové papíru vystřihneme šablonu ježka. V části těla nalepíme pomocí tavné pistole kaštany pěkně vedle sebe. Nakonec dokreslíme černým fixem obličej a zvýrazníme bodliny. A máme hotovo :)

 

Barevný dráček

Co budeme potřebovat:

- dřevěná dřívka od nanuků (dají se i samostatně koupit v papírnictví)

- temperové barvy

- průhlednou lepící pásku

- černý fix

- tavnou lepící pistoli

- bambulku na nos

- lepící hýbací oči

- kousek provázku

- malé gumičky

- jutovou stuhu

 

Postup:

Dřevěné špachtle si nabarvíme libovolnou temperovou barvou tak, aby byl dráček co nejvíce barevný a veselý. Necháme zaschnout. Poté sestavíme špachtle do tvaru kosočtverce, který ze zadní strany slepíme k sobě průhlednou lepící páskou. Přilepíme bambulku místo nosu, hýbací oči a dokreslíme černou fixou pusu a obočí.

Aby byl dráček ještě více veselý, tak z jutové stuhy nastříháme několik čtverečků, ze kterých pomocí gumiček vytvoříme jednoduché mašličky. Tři mašličky přilepíme na ,,obličej“ a zbylé na ocásek.

Tohoto dráčka sice nenaučíme létat, ale za to si s ním užijeme spoustu legrace při hře nebo může posloužit jako nádherná podzimní dekorace nejen do dětského pokojíčku.

 

Rozpustilé listy

Co budeme potřebovat:

- 3 až 5 listů (větší, například javorový list)

- lepidlo – klovatinu

- čtvrtku velikosti A4

- vodové barvy

- kulatý štětec

- vodu

 

Postup:

Listy potřeme klovatinou ze spodní strany a obtiskneme na čtvrtku. Poté si vybereme libovolnou vodovou barvu, namočíme do ní štětec a začneme libovolně ,,ťukat“ po prostoru obtisknutého listu – barvy se začnou nádherně rozpouštět a vytvářet nádhernou, barevnou podívanou.

 

podzimní strom - houbičková technika

Co budeme potřebovat:

- lepící tavnou pistoli

- kartonový papír

- temperové barvy

- houbičku na nádobí

- tužku

- větvičky různých velikostí

 

Postup:

Nejprve si na kartonový papír předkreslíme siluetu kmene a koruny stromu. Nasbírané větvičky si rozlámeme na menší kousky a pomocí tavné lepící pistole je začneme lepit do prostoru kmene, hezky jedna větvička vedle druhé. Poté si namočíme houbičku na nádobí do libovolné temperové barvy a začneme ,,tisknout“ lístečky do tvaru koruny.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení